ژ 1-14

سیستم اعلام سرقت

سیستم اعلام سرقت جهت جلوگیری از سرقت اماکن یا اعلام سرقت های مسلحانه استفاده می شود. سیستم اعلام سرقت وسیله ای است که به هنگام گذر از یک حریم خصوصی با اعلام صدا این عمل غیرقانونی را اعلام می کند.دزدگیرهای موجود در بازار هر چند از لحاظ ظاهری در انواع و اشکال مختلفی ارائه شده اند.

ژ 1-18

دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن سیستمی است که به منظور شناسایی ورود افراد غیر مجاز به یک ساختمان یا مکان، استفاده می شود. این دستگاه به هنگام گذر از یک حریم خصوصی یا شکستن یک قفل، با اعلام صدا، این عمل غیرقانونی را اعلان می‌ کند. دزگیر اماکن را می توان در ساختمان های اداری، مسکونی، تجاری، صنعتی و نظامی نصب کرد. کاربرد این سیستم امنیتی، محافظت از جان و مال ساکنان در مقابل سارقان و خرابکاران است. در ساختمان زندان ها نیز برای کنترل زندانیان از این سیستم نظارتی استفاده می کنند. سازنده‌ ی این دستگاه شخصی آمریکایی به‌ نام ریورند اگوستیس راسل بوده است.

ژ 1-21

کیس کامپیوتر

همانطور که میدانید یک کامیپوتر از دو بعد سخت افزار و نرم افزار تشکیل شده، این دو بخش در کنار یکدیگر به کامپیوتر جان می‌بخشند، در این پست قصد داریم تا کمی بیشتر با قطعات داخل کیس آشنا شویم، این قطعات به تنهایی کاربرد خاصی ندارند ولی با کنار هم قرار گرفتن، یک کامپیوتر را تشکیل میدهند!

ژ 1-15

نکات خرید دوربین مدار بسته

هر روزه خلافکاران , سارقان , تبهکاران و بزحکاران روش های جدیدی برای دستیابی به اهداف شوم خود ابداع می کنند که برای پیشگیری و مقابله با این افراد باید وقت و هزینه ی زیادی صرف کرد. از طرفی هم اتفاقات و پیشآمد های سهوی و عمدی زیادی در اطراف ما رخ می دهد که موجب خسارات مالی و روانی برای افراد و خانواده ها می گردد.

ژ 1-19

مانیتور

مطلب حاضر درباره‌ی قطعه‌ای الکترونیکی است که اکنون شما به آن نگاه می‌کنید. قطعه‌ای که شاید روی میز، روی دیوار، چسبیده به کیبورد یا در دستان شما قرار داشته باشد. مانیتور یا نمایشگر از میلیون‌ها قطعه تشکیل می‌شود؛ اما ما به‌عنوان کاربران نهایی تنها به یکی از آن‌ها نگاه می‌کنیم. قطعه‌ای که برخی اوقات رنگ سیاه به خود می‌گیرد و برخی اوقات، ترکیبی از هزاران یا میلیون‌ها رنگ را نمایش می‌دهد.

ژ 1-17

تاریخچه دوربین مداربسته

واژه "دوربین مداربسته" برگردان فارسی کلمه انگلیسی closet circuit television یا به اختصار cctv می باشد. معنی لغوی آن جعبه جادویی مدار بسته است و به دوربین هایی گفته می شود که در جای خود ثابت اند. دوربین مداربسته به کلیه دوربین هایی اطلاق می گردد که در محل خود ثابت بوده و تصاویر را به یک یا چند محل ارسال می کنند.

ژ 1-20

توضیحی در مورد هاردهای SSD و HDD حافظه های حالت جامد Solid State Drive یا به اختصار SSD نسل جدید حافظه های ذخیره سازی اطلاعات می باشند. این حافظه ها از هیچ قسمت متحرک یا دیسک چرخان در داخل خود استفاده نمی کنند و همین وجه تمایز اصلی آنها با دیگر انواع ذخیره سازها می باشد. در واقع این قطعات مدارات مجتمعی هستند که همانند مموری ها اطلاعات را با سرعت بسیار بالا خوانده و بدون استفاده از برق نیز اطلاعات را در خود ذخیره نگاه دارند. این هارد ها از سرعت بسیار بالاتر، مقاومت بیشتر در برابر ضربه، تاخیر بسیار کم، و کارکرد بی صدا به نسبت انواع رایج ذخیره سازها بهره می برند.